Estonian

From The Joel on Software Translation Project

Revision as of 18:22, 9 August 2006 by Henno (Talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

Joel Spolsky on väikese New Yorgis asuva tarkvarafirma Fog Creek Software asutaja ja omanik. Ta on lõpetanud Yale'i ülikooli, töötanud programmeerija ja projektijuhina Microsoftis, Viacomis ja Junos.

Artikleid tema Joel on Software ajaveebist on tõlgitud pühendunud vabatahtlike abiga juba enam kui kolmekümnesse maailma keelde ja nende põhjal on avaldatud 3 raamatut.

Artiklite tõlkimise projekt sai alguse 2002 aasta juunis, mil anti võimalus kõigile soovijatele võimalus tõlkida. Et tagada tõlgete kõrge tase, läbisid kõik tõlked toimetamise tsükli, enne kui muutusid kättesaadavaks tavakodanikele. See protsess muutus aga kõigile osapooltele liiga koormavaks, mistõttu sündiski see wiki, kus kõigil, kel ligipääs internetile, on nüüd ka võimalus jõudumööda tõlkida veel tõlkimata artikleid ning teha parandusi juba tõlgitud artiklitesse.

Varasemad tõlked eesti keelde on saadaval sellelt lehelt. Vabatahtlike abi nende tõstmiseks Wikisse on igati teretulnud.

KASUTAJALIIDESE DISAIN PROGRAMEERIJATELE

UIBook New.jpg
See on raamat kasutajaliidestest, mis on mõeldud tarkvara arendajatele, kelle jaoks kasutajaliideste disainimise protsess võib tunduda ehk pisut müstilisena. Siit saad lugeda vaid 9 peatükki kogu raamatust. Pikem versioon nendest artiklitest on Apressi vahendusel saadaval ka trükitud kujul.

Peatükid: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Personal tools